Nowy oddział reh. w Otwocku w szpit. im.Grucy

Metody rehabilitacji i sposoby uczenia samoobsługi

Moderator: Moderatorzy

Nowy1
gawędziarz
Posty: 75
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Nowy oddział reh. w Otwocku w szpit. im.Grucy

Post autor: Nowy1 » 29 gru 2015, 22:44

Witam.Czy wie ktoś kiedy rusza ten nowiutki budynek , wyposażony w nowiutki sprzęt który powstał przy szpitalu
SPSK im.prof.Adama Grucy w Otwocku na ul.Konarskiego 13. Z zewnątrz wydaje się że to dosyć "potężne przedsięwzięcie".
Ciekawe jak tam jest/będzie z kadrą reh. i opieką na pobycie stacjonarnym , oraz czy będzie reh.spec.neurologiczna (dla "para" i "tetra" np.) ?
Proszę o wpisy , jeśli ktoś z Was ma jakieś informacje. Pozdrawiam.

DEXTER
papla
Posty: 112
Rejestracja: 11 lis 2013, 20:09

Re: Nowy oddział reh. w Otwocku w szpit. im.Grucy

Post autor: DEXTER » 31 gru 2015, 02:08

Nie mam pojęcia o otwarciu nowego budynku, natomiast byłem na oddziale rok temu calutki... Dzień. Nawet chyba nie. Rehabilitacja tam to jedno wielkie nieporozumienie, jeden lekarz na cały oddział, brak rehabilitacji indywidualnej, czyli o określonych godzinach do jednej sali wchodzi grupka pacjentów i machają kończynami na tych zasranych podwieszkach aż zadzwoni minutnik. I tak 2 razy dziennie. Szkoda czasu nawet na dzwonienie na oddział, bo jest nastawiony głównie na starych ludzi, których jedynym problemem jest po prostu starość, a nie jakaś choroba neurologiczna. Nie uświadczysz tam osób po udarach, a tym bardziej po URK.

Nie wiem, w jakim jesteś stanie, ale jeśli samodzielnyś, to pogoń te myśli o stacjonarnej rehabilitacji w kibinimatry i zajmij się normalnyn życiem. Codzienne rozciąganie nad ranem, ćwiczenia i aktywność fizyczna dadzą więcej efektów niż stacjonarna rehabilitacja przez 5-6 tygodni.

Nowy1
gawędziarz
Posty: 75
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Re: Nowy oddział reh. w Otwocku w szpit. im.Grucy

Post autor: Nowy1 » 08 cze 2016, 00:52

Witam.Ponawiam zapytanie.Czy ktoś był/jest już pacjentem tego nowego oddz.reh. w Otwocku ,szpit.im.Grucy?
Działa już chyba z pół roku.Czy dalej jest tam tak jak napisał wyżej "DEXTER",jak oddz. funkcjonował jeszcze w starym miejscu?Cały budynek i wszystko tam teraz jest nowe (zaplecze tech.-reh.), ale jak z reh.? Same warunki mieszkaniowe pobytu (reh.stacj.) to tylko jakaś część,czasem nawet nie tak istotna (wystarczy "schludne" minimum).PORZĄDNY i FACHOWY personel reh.i pielęgniarsko-opiekuńczy robi całą robotę + sprzęt.Tetrusom są wstanie tam pomóc reh.+opieka podzas pobytu stacj.? Może już ktoś "przerobił" to miejsce na sobie i chciałby podzielić się doświadczeniem,opinią? Pozdrawiam.

Nowy1
gawędziarz
Posty: 75
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Re: Nowy oddział reh. w Otwocku w szpit. im.Grucy

Post autor: Nowy1 » 22 cze 2016, 22:12

Witam. Ten nowiutki oddział reh.w Otwocku, na daną chwile kiedy to pisze ,nie "obsługuje" osób z URK , tetraplegików, wymagających całodobowej opieki piel. i pomocy osób trzecich w podstawowych czynnościach ,podczas pobytu stacjonarnego.
Pod względem reh. też nie oferuje odpowiedniego leczenia,adekwatnego do stanu takich pacjentów.Może to się kiedyś zmieni :|?? Aktualnie osoby z URK , tetra. itp. dosyć porządnie "pogmatwane" nie są tam raczej leczone.Ten oddz. jak narazie nie poradzi sobie z takimi przypadkami.Funkcjonuje tam jedynie reh. ogólnoustrojowa dla niezbyt skomplikowanych przypadków. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ