Gdzie na rehabilitacje?

Metody rehabilitacji i sposoby uczenia samoobsługi

Moderator: Moderatorzy

Nowy1
gawędziarz
Posty: 58
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Re: Gdzie na rehabilitacje?

Post autor: Nowy1 » 30 wrz 2017, 23:55

olgierd2
Wiatm.
Dziękuje za wpis.Chodzi nam jednak o miejsce gdzie można odbyć rehabilitacje w sysytemie stacjonarnym na NFZ.
Może być także reh. stacjonarna ogólnoustrojowa (skierowanie zostało zmodyfikowane).
Zwracamy się z apelem do Was abyście podpowiedzieli , podzielili się opiniami/wrażeniami gdzie warto próbować się dostać.
Gdzie jest w miare przyzwoicie na NFZ.Chyba przynajmniej jakaś część z Was(albo znajomi/rodzina) gdzieś się rehabilituje albo reh. ostatnimi czasy i mogła by pomóc/podpowiedzieć/wskazać w miarę odpowiednie miejsce na NFZ.Odpowiednie dla tetra.(tak jak we wcześniejszym wpisie).
Pozdrawiam.

olinek
niemowa
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2017, 13:46

Re: Gdzie na rehabilitacje?

Post autor: olinek » 06 paź 2017, 09:04

Na NFZ to bym się cudów nie spodziewała. Ja słyszałam o klinice Constance care duzo pozytywnych opinii. Mają nawet ten egzoszkielet hal,jak chcesz to zajrzyj na ich stronę i poczytaj sobie na ten temat https://constancecare.pl/. Sama zastanawiam się nad umówieniem się z nimi na spotkanie żeby określili mój przypadek, czy jakoś mogą mi pomóc.

Nowy1
gawędziarz
Posty: 58
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Re: Gdzie na rehabilitacje?

Post autor: Nowy1 » 06 paź 2017, 09:59

"olinek"
Witam.
Dziękuje za wpis.Tak jak napisałem 2 wpisy wcześniej , mamy świadomość jak temat raczej wygląda na NFZ.Chodzi nam o to aby w miare sensownie wykorzystać skierowanie , nie "zmarnować" go i nie popsuć tego co tak ciężko/powoli udaje się osobie odzyskiwać poprzez reh. i inne różnorakie działania.Z Constance Care jesteśmy w kontakcie , jakieś działania zostały podjęte.
Tylko że to miejsce to czysto komercyjny ośrodek , za "srogie" kwoty (za taką reh. m/w we wszystkich podobnych ośrodkach opłaty są podobne). Oczywiście bardzo dobrze wyposażony w te "wynalazki" i zakładamy że bardzo profesjonalny , jednakże na NFZ nie ma opcji.Co jakiś czas trzeba wykorzystywać możliwości płynące z reh. na NFZ (non-stop nie jest to możliwe), tylko aby w miare możliwości trafić w jak najlepsze miejsce i stąd nasza prośba/apel do Was.
Pozdrawiam.

RamCia
niemowa
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2018, 08:50

Re: Gdzie na rehabilitacje?

Post autor: RamCia » 30 sty 2018, 08:54

Powiem tak. Po operacji palucha sztywnego na rehabilitację z NFZ kazali mi czekać minimum pół roku. W tym czasie zdążyłam sobie znaleźć poradnię stopy w Warszawie gdzie mogłam zacząć rehabilitację od razu. Tak więc czekając na NFZ załatwiłam to prywatnie i uważam,że dobrze zrobiłam bo indywidualne podejście fizjoterapeuty do pacjenta to bardzo ważna rzecz a przy nfz-cie tego nie ma.

ODPOWIEDZ