Formularze interaktywne

Niewidzialna linia odgradzająca od mrocznej strony mocy.

Moderator: Moderatorzy

Formularze interaktywne

Postprzez msywula » N, 27 wrz 2015, 2:55

Coraz częściej wypełniamy jakieś urzędowe papierzyska korzystając z komputera. Formularze PIT są tu przykładem. Jednakże inne, np. ZUS, też powinny być przystosowane do wypełnienia na komputerze. Niestety, urzędy i instytucje w Polsce nadal tak prostej rzeczy "nie potrafią" przygotować. Dużą ilość interaktywnych formularzy można znaleźć w internecie, ale często trzeba zapłacić za ich pobranie.
Aktualnie przydatny może być formularz WYBORCZY: głosowanie Sejm/Senat 25-10-2015, zgłoszenie chęci głosowania przez -PEŁNOMOCNIKA (mama, brat, siostra, żona, mąż, sąsiad, przyjaciel... - mogą dostać "naszą" kartę do głosowania i zagłosować w naszym imieniu). Do tego potrzebny jest WNIOSEK i ZGODA pełnomocnika i podpisane formularze trzeba zgłosić w określonym czasie do Urzędu odpowiedzialnego za głosowanie w naszym rejonie. Odpowiedni dokument dla pełnomocnika urzędnik nam przyniesie do domu. Formularz do komputerowego wypełnienia jest tutaj:
pełnomocnictwo wybory parlamentarne 2015

Przy okazji, może komuś się przyda: ZUS Rp-1a (Wniosek o ponowne ustalenie prawa do renty z tyt. niezdolności do pracy):
ZUS Rp-1a dla osoby "jednoadresowej" oraz ZUS Rp-1a dla osoby "wieloadresowej". Wniosek w obu przypadkach jest ten sam, ale w pierwszym, "jednoadresowym", nie trzeba 3-krotnie wpisywać tego samego adresu.
Avatar użytkownika
msywula
cicha woda
 
Posty: 37
Dołączył(a): So, 11 paź 2014, 19:13

Formularze interaktywne

Postprzez msywula » Pt, 08 wrz 2017, 21:41


Formularze interaktywne (do wypełniania na komputerze):

  1. Formularz NFZ – Zlecenie Naprawy Wyrobu Medycznego
  2. Formularz NFZ – Zlecenie Na Zaopatrzenie W Wyroby Medyczne

Formularze są aktualne czyli zgodne z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, (Dz. U. z 2013 r. poz.1565)
Avatar użytkownika
msywula
cicha woda
 
Posty: 37
Dołączył(a): So, 11 paź 2014, 19:13


Powrót do Prawo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość