Pies najlepszym przyjacielem tetraplegika PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 grudnia 2010 22:42

 

Kilka dni temu miałem ogromną przyjemność poznać Dominika i jego psa Kankana. Dominik jest tetraplegikiem, dzięki swojemu silnemu charakterowi i wielu godzinom spędzonym na ćwiczeniach osiągnął samodzielność, dzisiaj pracuje, gra w rugby na wózkach, jest szczęśliwym mężem i z plotek wiem że już niedługo będzie też tatą :)

Mimo że osoba Dominika jest bardzo interesująca i można było by o nim pisać bardzo wiele, ja chciał bym ten mały artykuł poświęcić Kankanowi.

 


Kankan to pies rasy labrador, jest on wyszkolony przez Fundacje Pomocna Łapa na psa asystującego, czyli mówiąc wprost pomaga Dominikowi w trudnościach życia codziennego.

Kankan potrafi naprawdę wiele, widziałem go w akcji i mimo iż miałem możliwość zobaczyć zaledwie ułamek jego umiejętności to wywarł on na mnie ogromne wrażenie.

By móc podzielić się tym co widziałem, nagrałem trzy filmy, niestety przy sobie miałem tylko telefon i jakość tych filmów pozostawia wiele do życzenia, zamieszczam też zdjęcia autorstwa Marka Zawady, które udostępnił mi Dominik. Prócz rzeczy które zobaczycie na zamieszczonych materiałach, Kankan nosi też zakupy, otwiera drzwi, szafki i szuflady, gasi i zapala światło itp. Itd.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie Fundacji Pomocna Łapa www.pomocnalapa.pl Myślę że wielu z nas taki pies ułatwił by życie, i pewnie będziecie tym zainteresowani, dlatego postanowiłem napisać tych kilka słów o Dominiki i jego wiernym przyjacielu.

A ze swojej strony bardzo dziękuję Dominikowi, bo to dzięki niemu powstał ten materiał.

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

 
0 # MartaB 2011-09-03 12:56
Poprostu należą się wielkie brawa dla Pana Dominika,że sobie tak świetnie radzi, i dla psa, że potrafi tak pomóc swojemu przyjacielowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # Natalia 2011-10-20 09:20
Witam, studiuję fizjoterapię i również mam psa rasy Labrador. Wiem jak bardzo sa one mądre i pomocne. Kochają i pomagają bezinteresownie :) Pozdrawiam Kankana i Właściciela
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # gregory 2011-12-02 15:02
:-* znam i pozdrawiam :roll:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # bakoj76 2015-08-28 14:29
super sprawa kolego ! a czy państwo daje jakieś środki na szkolenie tego czworonoga ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
0 # miskova 2016-07-05 16:53
Fundacja DOGIQ z siedzibą w Katowicach - szkoli pod przyszłego właściciela i oddaje je za darmo ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież