Strona główna

Kolejny projekt Tomasza Kozłowskiego. Po udanej akcji "Projekt 48", podczas której Tomek zebrał ponad 200 tys. zł i przekazał je osobom potrzebującym powstał "Projekt 100". Pomysł wydaje się prosty, 100 skoków - 100 wózków dla niepełnosprawnych dzieci. Jednak w praktyce tak łatwo już to nie wygląda, 100 skoków jednego dnia to trudny a nawet mega trudny wyczyn.

Już w najbliższy weekend 29.05.2010. odbędzie się Pierwszy Żorski Turniej Zawodników Niskopunktowych w Rugby na Wózkach. Początek tych wspaniałych rozgrywek już o 9.00 rano w sobotę na hali sportowej M.O.S.I.R Żory. Organizator Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych „SSON” i drużyna Sitting Bulls obok ubiegłorocznego Krakowskiego turnieju tego typu, po raz pierwszy podjeli się organizacji takiego wydarzenia w Polsce.


Niskopunktowcy to zawodnicy w Rugby, którzy posiadają punktacje od 0,5-1,5. Są to zawodnicy głównie broniący, ale stanowią kluczowy „element” w tej grze. Pomimo swych ograniczeń w kończynach górnych świetnie podają,blokują i przede wszystkim grają bardzo taktycznie i technicznie. Właśnie dlatego warto przyjść na Turniej i zobaczyć ich w akcji. W sobotę spotkają się cztery drużyny Jeźdźcy Borowa Wieś, Flying Wings Rzeszów, Fours Kings Warszawa oraz organizatorzy Sitting Bulls Katowice złożone z graczy swoich zespołów grających w Polskiej Lidze Rugby na Wózkach. Aż trzy zespoły mają w swoim gronie reprezentantów kadry narodowej. To wydarzenie zapowiada niepowtarzalne emocje i ferwor walki wielu zawodników. Kto zdobędzie tytuł najlepszej drużyny niskopunktowców w I Żorskim Turnieju 2010!? Zobaczymy to już w sobotę!!! Zapraszam wszystkich kibiców i miłośników Rugby na Wózkach.